Mani šī gada izaicinājumi
Šis gads man ir ļoti radošs un piepildīts ar jauniem izaicinājumiem! Izaicinājumi parasti skan tā nedaudz biedējoši... Taču, šoreiz tie ir patīkami! Par tiem, kas biedē, šoreiz nerunāšu! :)

Kas tad tāds noticis? Hmm, ar ko sākt?
Pareizāk, sākums izaicinājumiem bija jau pagājušajā gadā. Darbojoties ar jauniešiem gan kā mentors, gan skolotājs, arvien biežāk runāju ar jauniešiem par viņu karjeru, par to, ko viņi vēlas darīt, kādi ir viņu sapņi, vēlmes, mērķi. Jaunieši man labprāt uzticas un mūsu sarunas ir jēgpilnas. Tā nu pamazām mans ceļš aizvijās uz kursiem, kurus pabeidzot, esmu saņēmusi "Pedagoga-karjeras konsultanta" sertifikātu. Lepojos! Kad redzi jaunieša acīs prieku par to, ka ir rasta kāda skaidrība domu dzīparos, tie ir sakārtojušies skaistos kamolīšos, salikti groziņos un jau skaidrs, kas no tiem taps... Jā, metaforas ļoti labi strādā karjeras jautājumos!
Bez šaubām, neesmu pametusi arī darbu ar pieaugušajiem! Arī 30, 40 un 50 gados ir jautājumi - Ko nu? Kādas pārmaiņas man nepieciešamas? Ko es gribu darīt nākamos 20 gadus? Kā es gribu dzīvot? Vai tas, ko gribu, ir tas, ko man vajag? Kāpēc man nepatīk darbs, kurš sniedz man stabilitāti, labu algu un citus labumus? Kāpēc man negribas iet uz darbu?... utt., utt.
Kādi vēl jaunumi manā dzīvē? Es, uzsākot šo gadu, sev uzstādīju mērķi - katru mēnesi atrast sev laiku atpūtai ārpus mājas, ārpus Latvijas vai tepat Latvijā. Un tas notiek! Pirmos mēnešus un gada beigas jau mērķtiecīgi saplānoju, taču pārējais notiek pats par sevi! Un tiešām, nevajag jau uzreiz braukt prom uz nedēļu vai divām, kaut arī vismaz vienu reizi gadā tādai atpūtai pilnīgi noteikti ir jābūt! Es dodos nelielos braucienos uz 2-3-4 dienām. Braucieni ir gan ar kolēģiem, gan draugiem, gan ģimeni. Ja tas ir arī Tavs sapnis, piepildi to, tas ir ļoti terapeitiski, iedvesmojoši un, jā, arī nedaudz izaicinoši! Ja Tava ikdiena ir gana saspringta, šīs būs Tavas zāles, Tava meditācija, Tavs "off" laiks! Un, ja tā patīk labāk, dodies viena/-s, arī tas ir ļoti noderīgi!
Arī šogad mana rīkotā nometne dāmām būs! Jau top! Kā man patīk šis gatavošanās laiks - nesteidzīgi, ļaujoties tam, kas nāk... arī nosaukums parasti pats pie manis atnāk. Šogad tas ir "Laimes elpa..". Kāpēc tāds nosaukums? Sīkumiņi paliek noslēpums, to uzzinās tikai nometnes dalībnieces. Taču tas, ko varu pačukstēt - būs trauks pilns ar siltu laimi! Ieintriģēju? Kā Tu domā, kas tas ir?
Šogad man ir arī vēl viens ļoti patīkams un aizraujošs piedāvājums sadarbībai - kopā ar kolēģi, vadības prasmju treneri Elitu Račiņu organizējam mācību nometni. Jā, tieši tā - mācību nometni. Ar ko tā atšķirsies no manām nometnēm?
Elita man piedāvāja būt kā otram trenerim viņas izlolotā idejā par mācību nometni ar tēmu Stratēģiskā domāšana. Kā saka Elita: "Stratēģisko domāšanu nevar apgūt tikai klausoties par to. Tā attīstās, praktizējot perspektīvas maiņu, refleksiju, metaforisku domāšanu, radošumu, intuīciju un spēju saskatīt plašākas likumsakarības. Tāpēc nometnē apzināti apvienojam dabu, kustību, sarunas, refleksiju un strukturētus domāšanas uzdevumus, lai radītu vidi, kurā iespējams attīstīt patiesi stratēģisku domāšanu."
Kāpēc to nevar mācīties auditorijā? Var! Taču, pie dabas, kur vide pati rosina domāt "ārpus rāmjiem", tas būs ar pievienoto vērtību. Ko darīšu es? Manā pārziņā ir radošās nodarbības. Tas ir patīkams izaicinājums, kuru ļoti labprāt pieņemu. Kad tā notiks? Augusta beigās 26.-28.augusts - tās, starp citu, ir darba dienas! Kur? Brīnišķīgā vietā pie dabas Viesu namā Vecmuiža, kura atrodas Liepupes pagastā.
Ja Tev ir radusies interese par šo mācību nometni, tad noteikti dod ziņu!
Redz, kādi man jaunumi un izaicinājumi. Esmu priecīga, ka mans profesionālais ceļš ir sazarojies un papildus finanšu zināšanām, manas prasmes un kompetences ir vairojušās arī citās jomās. Un tas ļoti veiksmīgi papildina viens otru!